TablePress 1.1 - en to tr translation catalogue (447 entries)

en: Thank you for using <a href="http://tablepress.org/">TablePress</a>.
tr: <a href="http://tablepress.org/">TablePress</a> kullandığınız için teşekkürler.

en: Support the plugin with your <a href="%s">donation</a>!
tr: <a href="%s">Bağışınız</a> ile eklentiye destek olun!

en: CSV - Character-Separated Values
tr: CSV - Karakter ile Ayrılmış Değerler

en: ; (semicolon)
tr: ; (noktalı virgül)

en: , (comma)
tr: , (virgül)

en: \t (tabulator)
tr: \t (tabülatör)

en: XLS - Microsoft Excel 97-2003 (experimental)
tr: XLS - Microsoft Excel 97-2003 (deneysel)

en: XLSX - Microsoft Excel 2007-2013 (experimental)
tr: XLSX - Microsoft Excel 2007-2013 (deneysel)

en: The imported file contains errors:
tr: İçe aktarılan dosyada hatalar mevcut:

en: <!-- The table with the ID %s is empty! -->
tr: <!-- %s ID kimliğine sahip tablo boş! -->

en: Edit
tr: Düzenle

en: TablePress Help
tr: TablePress Yardım

en: More information about TablePress can be found on the <a href="%1$s">plugin&#8217;s website</a> or on its page in the <a href="%s">WordPress Plugin Directory</a>.
tr: TablePress hakkında daha fazla bilgiyi <a href="%1$s">eklentinin web sitesinde</a> veya <a href="%s">WordPress Eklenti Dizininde</a> bulabilirsiniz.

en: For technical information, please see the <a href="%s">documentation</a>.
tr: Teknik bilgi için, lütfen <a href="%s">belgelere</a> bakın.

en: <a href="%1$s">Support</a> is provided through the <a href="%2$s">WordPress Support Forums</a>.
tr: <a href="%1$s">Destek</a>, <a href="%2$s">WordPress Destek Forumları</a> üzerinden sağlanır.

en: Before asking for support, please carefully read the <a href="%s">Frequently Asked Questions</a>, where you will find answers to the most common questions, and search through the forums.
tr: Destek istemeden önce, lütfen en sık sorulan soruların yanıtlarını bulabileceğiniz <a href="%s">Sıkça Sorulan Soruları</a> dikkatlice okuyun ve forumlarda arama yapın.

en: If you like the plugin, <a href="%1$s"><strong>a donation</strong></a> is recommended.
tr: Eğer eklentiyi sevdiyseniz, <a href="%1$s"><strong>bir bağış yapmanız</strong></a> tavsiye edilir.

en: For more information:
tr: Daha fazla bilgi:

en: Do you really want to delete this table? | Do you really want to delete these tables?
tr[0]: Bu tabloyu gerçekten silmek istiyor musunuz?
tr[1]: Bu tabloları gerçekten silmek istiyor musunuz?

en: Save Changes
tr: Değişiklikleri Kaydet

en: Table
tr: Tablo

en: Insert a Table from TablePress
tr: TablePress'den Bir Tablo Ekle

en: TablePress Table
tr: TablePress Tablosu

en: Plugin page
tr: Eklenti sayfası

en: Frequently Asked Questions
tr: Sıkça Sorulan Sorular

en: FAQ
tr: SSS

en: Documentation
tr: Belgeler

en: Support
tr: Destek

en: Support TablePress with your donation!
tr: Bağış yaparak TablePress'i destekleyin!

en: Donate
tr: Bağış Yap

en: You do not have sufficient permissions to access this page.
tr: Bu sayfaya erişmek için yeterli izniniz yok.

en: Czech
tr: Çekçe

en: German
tr: Almanca

en: English
tr: İngilizce

en: Spanish
tr: İspanyolca

en: Finnish
tr: Fince

en: French
tr: Fransızca

en: Hebrew
tr: İbranice

en: Italian
tr: İtalyanca

en: Icelandic
tr: İzlandaca

en: Japanese
tr: Japonca

en: Latvian
tr: Letonca

en: Dutch
tr: Felemenkçe

en: Polish
tr: Lehçe

en: Brazilian Portuguese
tr: Brezilya Portekizcesi

en: Russian
tr: Rusça

en: Slovak
tr: Slovakça

en: Turkish
tr: Türkçe

en: Chinese (Simplified)
tr: Çince (Basitleştirilmiş)

en: All Tables
tr: Tüm Tablolar

en: Add New Table
tr: Yeni Tablo Ekle

en: Add New
tr: Yeni Ekle

en: Edit Table
tr: Tabloyu Düzenle

en: Import a Table
tr: Bir Tablo İçe Aktar

[ctx: navigation bar]
en: Import
tr: İçe Aktar

en: Export a Table
tr: Bir Tablo Dışa Aktar

[ctx: navigation bar]
en: Export
tr: Dışa Aktar

en: Plugin Options
tr: Eklenti Seçenekleri

en: About
tr: Hakkında

en: About TablePress
tr: TablePress Hakkında

en: Imported from Manual Input
tr: Manuel Girdiden İçe Aktarıldı

en: The preview could not be loaded.
tr: Önizleme yüklenemedi.

en: Preview
tr: Önizleme

en: The table could not be loaded.
tr: Tablo yüklenemedi.

en: TablePress was uninstalled successfully.
tr: TablePress başarıyla kaldırıldı.

en: All tables, data, and options were deleted.
tr: Tüm tablolar, veri ve seçenekler silindi.

en: You may now ask the network admin to delete the plugin&#8217;s folder <code>tablepress</code> from the server, if no other site in the network uses it.
tr: Eğer ağdaki başka bir sitede kullanılmıyorsa, ağ yöneticisinden <code>tablepress</code> eklenti klasörünü sunucudan silmesini isteyebilirsiniz.

en: You may now manually delete the plugin&#8217;s folder <code>tablepress</code> from the <code>plugins</code> directory on your server or use the &#8220;Delete&#8221; link for TablePress on the WordPress &#8220;Plugins&#8221; page.
tr: Şimdi el ile sunucunuzda bulunan <code>plugins</code> dizinindeki <code>tablepress</code> eklenti klasörünü silebilir veya WordPress &#8220;Eklentiler&#8221; sayfasındaki TablePress için &#8220;Sil&#8221; bağlantısını kullanabilirsiniz.

en: Your TablePress &#8220;Custom CSS&#8221; files have been deleted automatically.
tr: TablePress &#8220;Kişisel CSS&#8221; dosyalarınız otomatik olarak silindi.

en: Please also ask him to delete your TablePress &#8220;Custom CSS&#8221; files from the server.
tr: Ayrıca lütfen ondan sunucudan TablePress &#8220;Kişisel CSS&#8221; dosyalarını silmesini isteyin.

en: You may now also delete your TablePress &#8220;Custom CSS&#8221; files in the <code>wp-content</code> folder.
tr: Şimdi de <code>wp-content</code> klasöründeki TablePress &#8220;Kişisel CSS&#8221; dosyalarını silebilirsiniz.

en: Go to &#8220;Plugins&#8221; page
tr: &#8220;Eklentiler&#8221; sayfasına gidin

en: Go to Dashboard
tr: Yönetici paneline gidin

en: Uninstall TablePress
tr: TablePress'i Kaldır

en: This is a preview of your table.
tr: Bu, tablonuzun bir önizlemesidir.

en: Because of CSS styling, the table might look different on your page!
tr: CSS stili nedeniyle, tablo sayfanız üzerinde farklı görünebilir!

en: The features of the DataTables JavaScript library are also not visible in this preview!
tr: Ayrıca, DataTable JavaScript kütüphane özellikleri de bu önizlemede görünmez!

en: To insert the table into a page, post, or text widget, copy the Shortcode %s and paste it into the editor.
tr: Bir sayfa, yazı veya metin bileşeni içine tabloyu eklemek için, %s Kısa kodunu kopyalayıp düzenleyiciye yapıştırın.

en: %s ago
tr: %s önce

en: (no name)
tr: (isimsiz)

en: Copy of %s
tr: %s kopyası

en: Plugin Purpose
tr: Eklentinin Amacı

en: Usage
tr: Kullanım

en: More Information and Documentation
tr: Daha Fazla Bilgi ve Belgeler

en: Help and Support
tr: Yardım ve Destek

en: Author and License
tr: Yazar ve Lisans

en: Credits and Thanks
tr: Övgü ve Teşekkürler

en: Debug and Version Information
tr: Hata ayıklama ve Sürüm Bilgileri

en: TablePress allows you to create and manage tables in the admin area of WordPress.
tr: TablePress WordPress yönetici alanında tablolar oluşturmanızı ve yönetmenizi sağlar.

en: Tables may contain text, numbers and even HTML (e.g. to include images or links).
tr: Tablolar metin, sayı ve hatta HTML içerebilir (örn. resimler veya bağlantılar eklemek için).

en: You can then show the tables in your posts, on your pages, or in text widgets by using a Shortcode.
tr: Daha sonra, tabloları bir Kısa kod kullanarak yazılarınızda, sayfalarınızda veya metin bileşeni içinde gösterebilirsiniz.

en: If you want to show your tables anywhere else in your theme, you can use a Template Tag function.
tr: Eğer tabloları temanızın içinde herhangi bir yerde göstermek isterseniz, bir Şablon Etiketi fonksiyonu kullanabilirsiniz.

en: At first, you should add or import a table.
tr: İlk önce, bir tablo eklemeniz veya içe aktarmanız gerekir.

en: This means that you either let the plugin create an empty table for you or that you load an existing table from either a CSV, HTML, JSON, XLS, or XLSX file.
tr: Bu, ya eklentinin sizin için boş bir tablo oluşturmasına izin vermeniz ya da bir CSV, HTML, JSON, XLS, veya XLSX dosyasındaki mevcut bir tabloyu yüklemeniz anlamına gelir.

en: Then you can edit your data or change the structure of your table (e.g. by inserting, deleting, moving, or swaping rows or columns or sorting them) and select specific table features like alternating row colors or whether to print the name or description, if you want.
tr: Sonra, verileri düzenleyebilir ya da tablonun yapısını değiştirebilirsiniz (örn. satır veya sütun eklemek, silmek, taşımak, yerdeğiştirmek ya da onları sıralamak) ve eğer isterseniz alternatif satır renkleri veya ad ve açıklamanın yazılıp yazılmayacağı gibi belirli tablo özelliklerini seçebilirsiniz.

en: To easily add a link or an image to a cell, use the provided buttons.
tr: Bir hücreye kolayca bir bağlantı veya resim eklemek için mevcut butonları kullanın.

en: Those will ask you for the necessary information and and corresponding HTML code will be added to the cell automatically.
tr: Gerekli bilgiler size sorulacak ve ilgili HTML kodu otomatik olarak hücreye eklenecektir.

en: To insert a table into a page, post, or text widget, copy its Shortcode %s and paste it at the desired place in the editor.
tr: Bir sayfa, yazı veya metin bileşenine bir tablo eklemek için, onun %s Kısa kodunu kopyalayıp düzenleyicide istediğiniz yere yapıştırın.

en: You can also click the &#8220;%s&#8221; button in the editor toolbar to select and insert a table.
tr: Ayrıca, bir tablo seçmek ve eklemek için düzenleyici araç çubuğundaki &#8220;%s&#8221; butonuna da tıklayabilirsiniz.

en: Tables can be styled by changing and adding CSS commands.
tr: Tablolar, CSS komutları değiştirilerek ve ekleme yapılarak biçimlenebilir.

en: The plugin ships with default CSS stylesheets, which can be customized with own code or replaced with other stylesheets.
tr: Eklenti, varsayılan CSS stil sayfası ile çalışır ve isterseniz kendi kodunuz ile kişiselleştirebilir veya başka stil sayfaları ile değiştirilebilirsiniz.

en: For this, each table is given certain CSS classes that can be used as CSS selectors.
tr: Bunun için, her tabloya CSS seçicileri olarak kullanılabilen bazı CSS sınıfları verilir.

en: Please see the <a href="%s">documentation</a> for a list of these selectors and for styling examples.
tr: Lütfen bu seçicilerin listesi ve stil örnekleri için <a href="%s">belgelere</a> bakın.

en: More information about TablePress can be found on the <a href="%s">plugin&#8217;s website</a> or on its page in the <a href="%s">WordPress Plugin Directory</a>.
tr: TablePress hakkında daha fazla bilgi <a href="%s">eklentinin web sitesinde</a> veya <a href="%s">WordPress Eklenti Dizini</a> üzerindeki kendi sayfasında bulunabilir.

en: This plugin was written and developed by <a href="%s">Tobias Bäthge</a>.
tr: Bu eklenti <a href="%s">Tobias Bäthge</a> tarafından yazılmış ve geliştirilmiştir.

en: It is licensed as Free Software under GNU General Public License 2 (GPL 2).
tr: GNU General Public License 2 (GPL 2) altında Ücretsiz Yazılım olarak lisanslanmıştır.

en: If you like the plugin, <a href="%s"><strong>giving a donation</strong></a> is recommended.
tr: Eğer eklentiyi beğendiyseniz, <a href="%s"><strong>bir bağış yapmanız</strong></a> tavsiye edilmektedir.

en: Please rate and review the plugin in the <a href="%s">WordPress Plugin Directory</a>.
tr: Lütfen eklentiyi <a href="%s">WordPress Eklenti Dizininde</a> oylayın ve hakkında görüş bildirin.

en: Donations and good ratings encourage me to further develop the plugin and to provide countless hours of support. Any amount is appreciated! Thanks!
tr: Bağışlar ve iyi oylar, eklentiyi daha da geliştirmem ve sayısız saatler boyunca destek sağlamam için beni teşvik ediyor. Herhangi bir miktar makbule geçmektedir! Teşekkürler!

en: <a href="%s">Support</a> is provided through the <a href="%s">WordPress Support Forums</a>.
tr: <a href="%s">Destek</a>, <a href="%s">WordPress Destek Forumları</a> ile sağlanmaktadır.

en: If you do not find an answer there, please <a href="%s">open a new thread</a> in the WordPress Support Forums.
tr: Eğer orada bir cevap bulamazsanız, lütfen WordPress Destek Forumlarında <a href="%s">yeni bir konu açın</a>.

en: Please provide this information in bug reports and support requests.
tr: Lütfen hata raporları ve destek isteklerinde bu bilgileri de veriniz.

en: Special Thanks go to:
tr: Özel Teşekkürler:

en: Allan Jardine for <a href="http://www.datatables.net/">DataTables</a>,
tr: <a href="http://www.datatables.net/">DataTables</a> için Allan Jardine,

en: Thanks to the translators:
tr: Çevirmenlere teşekkür ederim:

en: %s (thanks to %s)
tr: %s (teşekkürler %s)

en: Thank you to all donors, contributors, supporters, reviewers and users of the plugin!
tr: Tüm bağışçılar, katkıda bulunanlar, destekçiler, yorumcular ve eklenti kullanıcılarına teşekkür ederim!

en: Error: The table could not be added.
tr: Hata: Tablo eklenemedi.

en: Add Table
tr: Tablo Ekle

en: To add a new table, enter its name, a description (optional), and the number of rows and columns into the form below.
tr: Yeni bir tablo eklemek için, aşağıdaki forma adını, açıklamasını (isteğe bağlı), satır ve sütun sayısını girin.

en: You can always change the name, description, and size of your table later.
tr: Daha sonra istediğiniz zaman tablonuzun adını, açıklamasını, ve boyutunu değiştirebilirsiniz.

en: Table Name
tr: Tablo Adı

en: Enter Table Name here
tr: Tablo Adını Buraya Girin

en: The name or title of your table.
tr: Tablonuzun adı veya başlığı.

en: Description
tr: Açıklama

en: (optional)
tr: (isteğe bağlı)

en: Enter Description here
tr: Açıklamayı Buraya Girin

en: A description of the contents of your table.
tr: Tablo içeriğinizin bir açıklaması.

en: Number of Rows
tr: Satır sayısı

en: This field must contain a positive number.
tr: Bu alan pozitif bir sayı içermelidir.

en: The number of rows in your table.
tr: Tablonuzdaki satır sayısı.

en: Number of Columns
tr: Sütun Sayısı

en: The number of columns in your table.
tr: Tablonuzdaki sütun sayısı.

en: The table was saved successfully.
tr: Tablo başarıyla kaydedildi.

en: The table was added successfully.
tr: Tablo başarıyla eklendi.

en: The table was copied successfully. | The tables were copied successfully.
tr[0]: Tablo başarıyla kopyalandı.
tr[1]: Tablolar başarıyla kopyalandı.

en: You are now seeing the copied table, which has the table ID &#8220;%s&#8221;.
tr: Şu an tablo ID kimliği &#8220;%s&#8221; XXT1 olan kopyalanmış tabloyu görüyorsunuz.

en: The table was imported successfully.
tr: Tablo başarıyla içe aktarıldı.

en: The table was imported successfully from WP-Table Reloaded.
tr: Tablo WP-Tablo Reloaded tarafından başarıyla içe aktarıldı.

en: Error: The table could not be saved.
tr: Hata: Tablo kaydedilemedi.

en: Error: The table could not be deleted.
tr: Hata: Tablo silinemedi.

en: The table was saved successfully, and the table ID was changed.
tr: Tablo başarıyla kaydedildi ve tablo ID kimliği değiştirildi.

en: The table was saved successfully, but the table ID could not be changed!
tr: Tablo başarıyla kaydedildi fakat tablo ID kimliği değiştirilemedi!

[ctx: Insert Link dialog]
en: Insert/edit link
tr: Bağlantı ekle/düzenle

[ctx: Insert Link dialog]
en: Update
tr: Güncelle

[ctx: Insert Link dialog]
en: Add Link
tr: Bağlantı Ekle

[ctx: Insert Link dialog]
en: (no title)
tr: (başlıksız)

[ctx: Insert Link dialog]
en: No matches found.
tr: Eşleşme bulunamadı.

[ctx: Insert Link dialog]
en: Link Text
tr: Bağlantı Metni

en: You can not delete all table rows!
tr: Tüm tablo satırlarını silemezsiniz!

en: You can not delete all table columns!
tr: Tüm tablo sütunlarını silemezsiniz!

en: You did not select any rows!
tr: Herhangi bir satır seçmediniz!

en: You did not select any columns!
tr: Herhangi bir sütun seçmediniz!

en: The value for the number of rows is invalid!
tr: Satır sayısı değeri geçersiz!

en: The value for the number of columns is invalid!
tr: Sütun sayısı değeri geçersiz!

en: Do you really want to delete the selected row? | Do you really want to delete the selected rows?
tr[0]: Seçilen satırı gerçekten silmek istiyor musunuz?
tr[1]: Seçilen satırları gerçekten silmek istiyor musunuz?

en: Do you really want to delete the selected column? | Do you really want to delete the selected columns?
tr[0]: Seçilen sütunu gerçekten silmek istiyor musunuz?
tr[1]: Seçilen sütunları gerçekten silmek istiyor musunuz?

en: Please click into the cell that you want to edit using the &#8220;Advanced Editor&#8221;.
tr: &#8220;Gelişmiş Düzenleyici&#8221; kullanarak düzenlemek istediğiniz hücreye tıklayınız.

en: To combine cells within a column, click into the cell below the cell that has the content the combined cells shall have.
tr: Bir sütundaki hücreleri birleştirmek için, birleştirilecek hücrelerin sahip olacağı içeriğe sahip olan hücreye tıklayınız.

en: To combine cells within a row, click into the cell to the right of the cell that has the content the combined cells shall have.
tr: Bir satırdaki hücreleri birleştirmek için, birleştirilecek hücrelerin sahip olacağı içeriğe sahip olan hücrenin sağındaki hücreye tıklayınız.

en: Attention: You have enabled the usage of the DataTables JavaScript library for features like sorting, search, or pagination.
tr: Dikkat: Sıralama, arama ya da sayfalama gibi özellikler için DataTables JavaScript kütüphane kullanımını etkinleştirdiniz.

en: Unfortunately, these can not be used in tables with combined cells.
tr: Ne yazık ki, bu birleştirilmiş hücrelere sahip tablolarda kullanılamaz.

en: Do you want to proceed and automatically turn off the usage of DataTables for this table?
tr: Devam etmek ve bu tablonun DataTables kullanımını otomatik olarak kapatmak istiyor musunuz?

en: Please click into the cell that you want to add a link to.
tr: Bir bağlantı eklemek istediğiniz hücreye tıklayınız.

en: You can then enter the Link URL and Text or choose an existing page or post.
tr: Bağlantı URL'i ve Metin girebilir veya mevcut bir sayfa veya yazıyı seçebilirsiniz.

en: Please click into the cell that you want to add an image to.
tr: Bir resim eklemek istediğiniz hücreye tıklayınız.

en: The Media Library will open, where you can select or upload the desired image or enter the image URL.
tr: İstediğiniz resmi seçmeniz, yüklemeniz veya resim URL'ini girebilmeniz için Ortam Kitaplığı açılacaktır.

en: Click the &#8220;%s&#8221; button to insert the image.
tr: Resim eklemek için &#8220;%s&#8221; butonuna tıklayınız.

en: Insert into Post
tr: Yazıya Ekle

en: The changes to this table were not saved yet and will be lost if you navigate away from this page.
tr: Bu tablodaki değişiklikler henüz kaydedilmedi ve eğer bu sayfadan ayrılırsanız onlar kaybolacaktır.

en: The Table Preview is being loaded...
tr: Tablo Önizlemesi yükleniyor...

en: The Table Preview could not be loaded.
tr: Tablo Önizlemesi yüklenemedi.

en: Saving successful
tr: Kaydetme başarılı

en: Saving failed
tr: Kaydetme başarısız

en: Changes are being saved...
tr: Değişiklikler kaydediliyor...

en: The Table ID field can not be empty. Please enter a Table ID!
tr: Tablo kimlik ID alanı boş bırakılamaz. Lütfen bir tablo kimliği girin!

en: The Table ID &#8220;0&#8221; is not supported. Please enter a different Table ID!
tr: &#8220;0&#8221; tablo kimliği desteklenmiyor. Lütfen farklı bir tablo ID kimliği girin!

en: Do you really want to change the Table ID? All Shortcodes for this table in your pages and posts will have to be adjusted!
tr: Tablo kimliğini gerçekten değiştirmek istiyor musunuz? Bu tablo için sayfa ve yazılarınızdaki tüm Kısa kodların ayarlanması gerekir!

en: The entered value in the field &#8220;Extra CSS classes&#8221; is invalid.
tr: &#8220;İlave CSS sınıfları&#8221; alanına girilen değer geçersiz.

en: The entered value in the field &#8220;Pagination Entries&#8221; is not a number.
tr: &#8220;Sayfalandırma Girdileri&#8221; alanına girilen değer bir sayı değil.

en: Sort ascending
tr: Artan sıralama

en: Sort descending
tr: Azalan sıralama

en: You can not add rowspan to the first row!
tr: İlk satıra rowspan ekleyemezsiniz!

en: You can not add colspan to the first column!
tr: ilk sütuna colspan ekleyemezsiniz!

en: You can not connect cells into the table head row!
tr: Tablonun baş satırına hücre bağlayamazsınız!

en: You can not connect cells out of the table foot row!
tr: Tablonun alt bölüm satırına hücre bağlayamazsınız!

en: Table Information
tr: Tablo Bilgileri

en: Table Content
tr: Tablo İçeriği

en: Table Manipulation
tr: Tablo Manipülasyon

en: Table Options
tr: Tablo Seçenekleri

en: Features of the DataTables JavaScript library
tr: DataTables JavaScript kütüphanesi özellikleri

en: Insert into Table
tr: Tablo içine ekle

en: Table ID
tr: Tablo ID kimliği

en: The Table ID can only consist of letters, numbers, hyphens (-), and underscores (_).
tr: Tablo kimliği sadece harfler, sayılar, tire (-) ve alt çizgiden (_) oluşabilir.

en: Shortcode
tr: Kısa kod

en: Last Modified
tr: Son Değişiklik

en: %1$s by %2$s
tr: %2$s ile %1$s

en: Insert Link
tr: Bağlantı Ekle

en: Insert Image
tr: Resim Ekle

en: Advanced Editor
tr: Gelişmiş Düzenleyici

en: Combine cells
tr: Hücreleri birleştir

en: in a column (rowspan)
tr: bir sütuna (rowspan)

en: in a row (colspan)
tr: bir satıra (colspan)

en: Help on combining cells
tr: Hücreleri birleştirme yardımı

en: Table cells can span across more than one column or row.
tr: Tablo hücreleri birden fazla sütun veya satıra yayılabilir.

en: Combining consecutive cells within the same row is called &#8220;colspanning&#8221;.
tr: Aynı satır içinde art arda olan hücreleri birleştirmeye &#8220;colspanning&#8221; denir.

en: Combining consecutive cells within the same column is called &#8220;rowspanning&#8221;.
tr: Aynı sütun içinde art arda olan hücreleri birleştirmeye &#8220;rowspanning&#8221; denir.

en: To combine adjacent cells in a row, add the keyword <code>#colspan#</code> to the cell to the right of the one with the content for the combined cell by using the corresponding button.
tr: Bitişik hücreleri bir satır içinde birleştirmek için ilgili butonu kullanarak içeriğe sahip olan hücre ile bir sağındaki hücre içine <code>#colspan#</code> anahtar kelimesini ekleyin.

en: To combine adjacent cells in a column, add the keyword <code>#rowspan#</code> to the cell below the one with the content for the combined cell by using the corresponding button.
tr: Bitişik hücreleri bir sütun içinde birleştirmek için ilgili butonu kullanarak içeriğe sahip olan hücre ile bir sağındaki hücre içine <code>#rowspan#</code> anahtar kelimesini ekleyin.

en: Repeat this to add the keyword to all cells that shall be connected.
tr: Bağlanması gereken tüm hücrelere bu anahtar kelimeyi ekleyerek bunu tekrarlayın.

en: Be aware that the functions of the DataTables JavaScript library will not work on tables which have combined cells.
tr: DataTables JavaScript kütüphanesi fonksiyonlarının birleştirilmiş hücrelere sahip tablolarda çalışmayacağını unutmayın.

en: Selected rows
tr: Seçilen satırlar

en: Hide
tr: Gizle

en: Show
tr: Göster

en: Selected columns
tr: Seçilen sütunlar

en: Duplicate
tr: Çoğalt

en: Insert
tr: Ekle

en: Delete
tr: Sil

en: Add %s row(s)
tr: %s satır ekle

en: Add
tr: Ekle

en: Add %s column(s)
tr: %s sütun ekle

en: To use the Table Manipulation features, JavaScript needs to be enabled in your browser.
tr: Tablo Manipülasyon özelliklerini kullanmak için, tarayıcınızda JavaScript'in etkin olması gerekir.

en: Other Actions
tr: Diğer İşlemler

en: Copy Table
tr: Tabloyu Kopyala

en: Export Table
tr: Tabloyu Dışa Aktar

en: Delete Table
tr: Tabloyu Sil

en: Cancel
tr: İptal

en: OK
tr: Tamam

en: Table Head Row
tr: Tablo Baş Satırı

en: The first row of the table is the table header.
tr: Tablonun ilk satırı tablo başlığıdır.

en: Table Foot Row
tr: Tablo Alt Bölüm Satırı

en: The last row of the table is the table footer.
tr: Tablonun son satırı, tablonun alt bölümüdür.

en: Alternating Row Colors
tr: Alternatif Satır Renkleri

en: The background colors of consecutive rows shall alternate.
tr: Ardışık satırların arka plan renklerine alternatif olacaktır.

en: Row Hover Highlighting
tr: Satır Üzerindeyken Vurgulama

en: Highlight a row while the mouse cursor hovers above it by changing its background color.
tr: Arkaplan rengini değiştirerek fare imleci onun üzerindeyken bir satırı vurgular.

en: Print Table Name
tr: Tablo Adını Yaz

en: above
tr: üstünde

en: below
tr: altında

en: Show the table name %s the table.
tr: Tablo adını, tablonun %s göster.

en: Print Table Description
tr: Tablo Açıklamasını Yaz

en: Show the table description %s the table.
tr: Tablo açıklamasını, tablonun %s göster.

en: Extra CSS Classes
tr: İlave CSS Sınıfları

en: This field can only contain letters, numbers, spaces, hyphens (-), and underscores (_).
tr: Bu alan sadece harfler, sayılar, boşluklar, tire (-) ve alt çizgiden (_) oluşabilir.

en: Additional CSS classes for styling purposes can be entered here.
tr: Tasarım amaçlı ilave CSS sınıfları buraya girilebilir.

en: This is NOT the place to enter <a href="%s">Custom CSS</a> code!
tr: Burası <a href="%s">Kişisel CSS</a> kodu girme alanı değildir!

en: These features and options are only available, when the &#8220;%1$s&#8221; checkbox in the &#8220;%2$s&#8221; section is checked.
tr: Bu özellikler ve seçenekler sadece &#8220;%2$s&#8221; bölümündeki &#8220;%1$s&#8221; onay kutusunu işaretlendiğinde kullanılabilir.

en: Use DataTables
tr: DataTables Kullan

en: Use the following features of the DataTables JavaScript library with this table:
tr: Bu tablo ile DataTables JavaScript kütüphanesinin aşağıdaki özelliklerini kullanın:

en: Sorting
tr: Sıralama

en: Enable sorting of the table by the visitor.
tr: Ziyaretçi tarafından tablonun sıralanmasını etkinleştirin.

en: Search/Filtering
tr: Arama/Filtreleme

en: Enable the visitor to filter or search the table. Only rows with the search word in them are shown.
tr: Ziyaretçinin tabloda filtreleme veya arama yapmasını etkinleştirin. Sadece arama sözcüğüne sahip satır gösterilir.

en: Pagination
tr: Sayfalama

en: Enable pagination of the table (viewing only a certain number of rows at a time) by the visitor.
tr: Tablonun ziyaretçi tarafından sayfalanmasını (aynı anda sadece belirli sayıdaki satırlar görüntülenir) etkinleştirin.

en: Show %s rows per page.
tr: Sayfa başına %s satır göster.

en: Pagination Length Change
tr: Sayfalama Boyu  Değiştirme

en: Allow the visitor to change the number of rows shown when using pagination.
tr: Sayfalama kullanırken ziyaretçinin gösterilen satır sayısını değiştirmesine izin verin.

en: Info
tr: Bilgi

en: Enable the table information display, with information about the currently visible data, like the number of rows.
tr: Satır sayısı gibi görüntülenmekte olan verilerle ilgili bilgilere sahip tablo bilgi göstergesini etkinleştirin.

en: Horizontal Scrolling
tr: Yatay Kaydırma

en: Enable horizontal scrolling, to make viewing tables with many columns easier.
tr: Çok sayıda sütuna sahip tabloların daha kolay görünmesini sağlamak için, yatay kaydırmayı etkinleştirin.

en: Custom Commands
tr: Kişisel Komutlar

en: Additional parameters from the <a href="http://www.datatables.net/">DataTables documentation</a> to be added to the JS call.
tr: JS çağrısına eklenecek <a href="http://www.datatables.net/">DataTables belgelerindeki</a> ek parametreler.

en: For advanced use only.
tr: Sadece gelişmiş kullanım için.

en: On this screen, you can edit the content and structure of the table with the ID %s.
tr: Bu ekranda, %s ID kimliğine sahip olan tablonun içerik ve yapısını düzenleyebilirsiniz.

en: For example, you can insert things like text, images, or links into the table, or change the used table features. You can also insert, delete, move, hide, and swap columns and rows.
tr: Örneğin, tabloya yazı, resimler veya bağlantılar gibi şeyler ekleyebilir veya kullanılan tablo özelliklerini değiştirebilirsiniz. Ayrıca, sütun ve satırlar ekleme, silme, taşıma, gizleme ve yer değiştirme işlemlerini yapabilirsiniz.

en: To insert the table into a page, post, or text widget, copy the Shortcode %s and paste it at the desired place in the editor.
tr: Bir sayfa, yazı veya metin bileşenine tablo eklemek için, %s Kısa kodunu kopyalayıp düzenleyicide istediğiniz yere yapıştırın.

en: TablePress Feature: Moving rows and columns
tr: TablePress Özelliği: Satır ve sütunları taşıma

en: Did you know? You can drag and drop rows and columns via the row number and the column title. And the arrows next to the column title can be used for sorting.
tr: Bunu biliyor muydunuz? Satır numarası ve sütun başlığı ile satır ve sütunları sürükleyip bırakabilirsiniz. Ayrıca, sütun başlığı yanındaki oklar sıralama için kullanılabilir.

en: List of Tables
tr: Tabloların Listesi

en: This is a list of all available tables.
tr: Bu mevcut tüm tabloların bir listesidir.

en: You may insert a table into a post or page here.
tr: Buradan bir yazı veya sayfaya tablo ekleyebilirsiniz.

en: Click the &#8220;%1$s&#8221; button for the desired table to automatically insert the<br />corresponding Shortcode (%2$s) into the editor.
tr: Düzenleyici içine istediğiniz tablonun ilgili kısa kodunu (%2$s) otomatik olarak eklemek için, &#8220;%1$s&#8221; butonuna tıklayın.

en: Insert Shortcode
tr: Kısa kod Ekle

en: Search results for &#8220;%s&#8221;
tr: &#8220;%s&#8221; için arama sonuçları

en: Search Tables
tr: Tablo Ara

en: Action
tr: İşlem

en: (no description)
tr: (açıklama yok)

en: No tables found.
tr: Herhangi bir tablo bulunamadı.

en: You should add or import a table on the TablePress screens to get started!
tr: Başlamak için TablePress sayfalarından tablo eklemeniz veya içe aktarmanız gerekir!

en: Error: The export failed.
tr: Hata: Dışa aktarma başarısız.

en: Error: This table could not be loaded!
tr: Hata: Bu tablo yüklenemedi!

en: Error: The ZIP file could not be created.
tr: Hata: ZIP dosyası oluşturulamadı.

en: Export Tables
tr: Tabloları Dışa Aktar

[ctx: button]
en: Download Export File
tr: Aktarım Dosyasını İndir

en: Exporting a table allows you to use it in other programs, like spreadsheets applications.
tr: Bir tabloyu dışa aktarmanız, onu spreadsheet uygulamaları gibi diğer programlarda kullanmanıza olanak sağlar.

en: Regularly exporting tables is also recommended as a backup of your data.
tr: Tabloları düzenli olarak dışa aktarmak, aynı zamanda verilerinizin bir yedeği olacağı için tavsiye edilir.

en: To export, select the tables and the desired export format.
tr: Dışa aktarmak için, tabloları ve istenilen aktarım biçimini seçin.

en: If you choose more than one table, the exported files will automatically be stored in a ZIP archive file.
tr: Eğer bir tablodan daha fazlasını seçerseniz, aktarım dosyaları otomatik olarak bir ZIP arşiv dosyasında saklanacaktır.

en: Be aware that for the CSV and HTML formats only the table data, but no table options are exported!
tr: CSV ve HTML biçimlerinin sadece tablo verileri olduğunu ve herhangi bir tablo seçeneğinin dışa aktarılmayacağını unutmayın!

en: For the JSON format, the table data and the table options are exported.
tr: JSON formatında, tablo verileri ve tablo seçenekleri de dışa aktarılmaktadır.

en: You should <a href="%s">add</a> or <a href="%s">import</a> a table to get started!
tr: Başlamak için bir tablo <a href="%s">eklemeniz</a> veya <a href="%s">içe aktarmanız</a> gerekir!

en: Tables to Export
tr: Aktarılacak Tablolar

en: Select all
tr: Tümünü seç

en: You can select multiple tables by holding down the &#8220;Ctrl&#8221; key (Windows) or the &#8220;Command&#8221; key (Mac).
tr: &#8220;Ctrl&#8221; tuşuna (Windows) veya &#8220;Command&#8221; tuşuna (Mac) basılı tutarak birden fazla tabloyu seçebilirsiniz.

en: Export Format
tr: Aktarım Biçimi

en: CSV Delimiter
tr: CSV Sınırlayıcı

en: (Only needed for CSV export.)
tr: (Sadece CSV dışa aktarımında gereklidir.)

en: ZIP file
tr: ZIP dosyası

en: Create a ZIP archive.
tr: Bir ZIP arşivi oluşturun.

en: (Mandatory if more than one table is selected.)
tr: (Eğer birden fazla tablo seçilirse zorunludur.)

en: Note: Support for ZIP file creation seems not to be available on this server.
tr: Not: ZIP dosyası oluşturma desteği bu sunucuda mevcut değil gibi görünüyor.

en: Error: You did not select what to import from WP-Table Reloaded!
tr: Hata: WP-Table Reloaded üzerinden neyin içe aktarılacağını seçmediniz!

en: Error: The import failed.
tr: Hata: İçe aktarım başarısız.

en: Error: Import of ZIP files is not available on this server.
tr: Hata: ZIP dosyalarını içe aktarmak bu sunucuda kullanılamaz.

en: Error: The ZIP file could not be opened.
tr: Hata: ZIP dosyası açılamadı.

en: Error: The data in the ZIP file is invalid.
tr: Hata: ZIP dosyasındaki veriler geçersiz.

en: Error: You selected to replace or append to an existing table, but did not select a table.
tr: Hata: Varolan bir tabloyu değiştirmek veya ona ilave yapmayı seçtiniz fakat bir tablo seçmediniz.

en: Error: The source for the import is invalid or could not be accessed.
tr: Hata: İçe aktarım için kaynak geçersiz veya ona erişilemedi.

en: Error: The data for the import is invalid.
tr: Hata: İçe aktarım için veri geçersiz.

en: Error: Existing WP-Table Reloaded tables were not found in the database.
tr: Hata: Mevcut WP-Table Reloaded tabloları veritabanında bulunmadı.

en: Error: The tables from WP-Table Reloaded could not be imported.
tr: Hata: WP-Table Reloaded üzerindeki tablolar içe aktarılamadı.

en: Error: The WP-Table Reloaded Dump File could not be imported!
tr: Hata: WP-Table Reloaded Döküm Dosyası içe aktarılamadı!

en: Import Tables
tr: Tabloları İçe Aktar

en: Import from WP-Table Reloaded
tr: WP-Table Reloaded üzerinden İçe Aktar

en: TablePress can import tables from existing data, like from a CSV, XLS, or XLSX file from a spreadsheet application (e.g. Excel), an HTML file resembling a webpage, or its own JSON format.
tr: TablePress, bir spreadsheet uygulamasındaki CSV, XLS, veya XLSX dosyası (örn. Excel), web sayfasına benzeyen bir HTML dosyası veya kendine ait JSON biçimi gibi mevcut verilerden tabloları içe aktarabilir.

en: You can also import existing tables from the WP-Table Reloaded plugin below.
tr: Ayrıca, aşağıda WP-Table Reloaded eklentisinden de mevcut tabloları içe aktarabilirsiniz.

en: To import a table, select and enter the import source in the following form.
tr: Bir tablo almak için, aşağıdaki formda içe aktarım kaynağını seçin ve giriş yapın.

en: You can also choose to import it as a new table, to replace an existing table, or to append the rows to an existing table.
tr: Ayrıca, mevcut bir tablo ile değiştirmek için yeni bir tablo olarak da içe aktarmayı seçebilir veya mevcut bir tabloya satırlar ekleyebilirsiniz.

en: Import Source
tr: Kaynağı İçe Aktar

en: File Upload
tr: Dosya Yükleme

en: File on server
tr: Sunucu üzerindeki dosya

en: Manual Input
tr: El ile Giriş

en: Select file
tr: Dosya seçin

en: You can import multiple tables by placing them in a ZIP file.
tr: Onları bir ZIP dosyasına yerleştirerek birden çok tablo içe aktarabilirsiniz.

en: File URL
tr: Dosya URL

en: Server Path to file
tr: Dosya Sunucu Yolu

en: Import data
tr: Verileri içe aktar

en: Import Format
tr: İçe Aktarma Biçimi

en: Import of HTML files is not available on your server.
tr: HTML dosyaları içe aktarma sunucunuzda kullanılamaz.

en: Add, Replace, or Append?
tr: Ekle, Değiştir veya İlave et?

en: Add as new table
tr: Yeni bir tablo olarak ekle

en: Replace existing table
tr: Mevcut tabloyu değiştir

en: Append rows to existing table
tr: Mevcut bir tabloya satır ekle

en: Table to replace or append to
tr: Değiştirilecek veya ekleme yapılacak Tablo

en: Select:
tr: Seç:

[ctx: button]
en: Import
tr: Al

en: To import all tables from a WP-Table Reloaded installation, choose the relevant import source below.
tr: Bir WP-Table Reloaded kurulumundan tüm tabloları almak için, aşağıdaki ilgili içe aktarım kaynağını seçin.

en: If WP-Table Reloaded is installed on this site, the &#8220;WordPress database&#8221; option is recommended.
tr: Eğer WP-Table Reloaded bu sitede yüklü ise, &#8220;WordPress veritabanı&#8221; seçeneği tavsiye edilmektedir.

en: If you want to import tables from another site, create a &#8220;WP-Table Reloaded Dump File&#8221; there and upload it below, after choosing &#8220;WP-Table Reloaded Dump File&#8221;.
tr: Eğer tabloları başka bir siteden almak istiyorsanız, orada bir &#8220;WP-Table Reloaded Döküm Dosyası&#8221; oluşturun ve aşağıda &#8220;WP-Table Reloaded Döküm Dosyasını&#8221; seçtikten sonra yükleyin.

en: Before doing this, it is highly recommended to read the <a href="%s">migration guide</a> on the TablePress website.
tr: Bunu yapmadan önce, TablePress web sitesinde <a href="%s">taşıma rehberinin</a> okunması şiddetle tavsiye edilir.

en: WordPress database
tr: WordPress veritabanı

en: WP-Table Reloaded Dump File
tr: WP-Table Reloaded Döküm Dosyası

en: Import tables
tr: Tabloları İçe Aktar

en: Import all tables and their settings from WP-Table Reloaded.
tr: WP-Table Reloaded üzerinden tüm tabloları ve ayarlarını alın.

en: <span class="description">(recommended)</span>
tr: <span class="description">(önerilir)</span>

en: Import styling
tr: Stili İçe Aktar

en: Try to automatically convert the &#8220;Custom CSS&#8221; code from the &#8220;Plugin Options&#8221; screen of WP-Table Reloaded.
tr: WP-Table Reloaded &#8220;Eklenti Seçenekleri&#8221; sayfasından &#8220;Kişisel CSS&#8221; kodunu otomatik olarak dönüştürmeye çalış.

[ctx: button]
en: Import from WP-Table Reloaded
tr: WP-Table Reloaded üzerinden içe aktar

en: TablePress Feature: Import from WP-Table Reloaded
tr: TablePress Özelliği: WP-Table Reloaded üzerinden içe aktar

en: You can import your existing tables and &#8220;Custom CSS&#8221; from WP-Table Reloaded into TablePress.
tr: WP-Table Reloaded üzerinden TablePress içine mevcut tablo ve &#8220;Kişisel CSS&#8221; kodunu içe aktarabilirsiniz.

en: To embed this table into a post or page, use this Shortcode:
tr: Bir yazı veya sayfa içine bu tabloyu gömmek için, bu Kısa kod kullanın:

en: Thank you very much! Your donation is highly appreciated. You just contributed to the further development of TablePress!
tr: Çok teşekkür ederim! Bağışınız son derece makbule geçmektedir. Az önce TablePress'in daha da gelişmesine katkıda bulundunuz!

en: No problem! I still hope you enjoy the benefits that TablePress adds to your site. If you should change your mind, you&#8217;ll always find the &#8220;Donate&#8221; button on the <a href="%s">TablePress website</a>.
tr: Sorun değil! Ben yine de TablePress'in sitenize kattığı avantajlardan yararlandığınızı umuyorum. Eğer fikrinizi değiştirirseniz, <a href="%s">TablePress'in web sitesinde</a> &#8220;Bağış&#8221; butonunu her zaman bulabilirsiniz.

en: Welcome!
tr: Hoşgeldiniz!

en: Thank you for using TablePress for the first time!
tr: İlk kez TablePress kullandığınız için teşekkür ederiz!

en: If you encounter any questions or problems, please visit the <a href="%1$s">FAQ</a>, the <a href="%2$s">documentation</a>, and the <a href="%3$s">Support</a> section on the <a href="%4$s">plugin website</a>.
tr: Herhangi bir sorunuz olur veya bir sorunla karşılaşırsanız, lütfen <a href="%4$s">eklenti web sitesindeki</a> <a href="%1$s">SSS</a>, <a href="%2$s">Belgeler</a> ve  <a href="%3$s">Destek</a> bölümlerini ziyaret edin.

en: Hide this message
tr: Bu mesajı gizle

en: Attention!
tr: Dikkat!

en: You have activated the plugin WP-Table Reloaded, which can not be used together with TablePress.
tr: TablePress ile birlikte kullanılamayan WP-Table Reloaded eklentisini etkinleştirdiniz.

en: It is strongly recommended that you switch from WP-Table Reloaded to TablePress, which not only fixes many problems, but also has more and better features than WP-Table Reloaded.
tr: Sadece pek çok sorunu düzeltmekle kalmayıp, ayrıca WP-Table Reloaded eklentisinden çok daha fazla ve iyi özelliklere sahip olduğu için WP-Table Reloaded eklentisinden TablePress'e geçmenizi şiddetle tavsiye ederim.

en: Please follow the <a href="%s">migration guide</a> to move your tables and then deactivate WP-Table Reloaded!
tr: Tabloları taşımak için <a href="%s">taşıma rehberini</a> takip edin ve sonra WP-Table Reloaded eklentisini devre dışı bırakın!

en: Import your tables from WP-Table Reloaded
tr: WP-Table Reloaded üzerinden tablolarınızı içe aktarın

en: Tobias Bäthge, developer of TablePress
tr: Tobias Bäthge, TablePress geliştiricisi

en: Hi, my name is Tobias, I&#8217;m the developer of the TablePress plugin.
tr: Merhaba, benim adım Tobias, Ben TablePress eklentisinin geliştiricisiyim.

en: Thanks for using it! You&#8217;ve installed TablePress over a month ago.
tr: Onu kullandığınız için teşekkürler! TablePress'i bir ay önce yüklediniz.

en: If everything works and you are satisfied with the results of managing your %s table, isn&#8217;t that worth a coffee or two? | If everything works and you are satisfied with the results of managing your %s tables, isn&#8217;t that worth a coffee or two?
tr[0]: Eğer her şey çalışıyor ve %s tablonuzun yönetim sonuçlarından memnunsanız, buna bir veya iki kahve değmez mi?
tr[1]: Eğer her şey çalışıyor ve %s tablonuzun yönetim sonuçlarından memnunsanız, buna bir veya iki kahve değmez mi?

en: <a href="%s">Donations</a> help me to continue user support and development of this <em>free</em> software &mdash; things for which I spend countless hours of my free time! Thank you very much!
tr: <a href="%s">Bağışlar</a>, boş zamanımdan sayısız saatler harcadığım bu <em>ücretsiz</em> yazılım &mdash;  diğer şeylerin kullanıcı desteğine ve geliştirmeye devam etmemde yardımcı olmaktadır! Çok teşekkür ederim!

en: Sincerly, Tobias
tr: İyi dileklerimle, Tobias

en: Sure, I&#8217;ll buy you a coffee and support TablePress!
tr: Elbette, sana bir kahve alacağım ve TablePress'i destekleyeceğim!

en: I already donated.
tr: Zaten bağış yaptım.

en: No, thanks. Don&#8217;t ask again.
tr: Hayır, teşekkürler. Tekrar sorma.

en: Thank you for updating to TablePress %s!
tr: TablePress %s sürümüne güncellediğiniz için teşekkürler!

en: Please read the <a href="%s">release announcement</a> for more information.
tr: Lütfen daha fazla bilgi için <a href="%s">sürüm açıklamasını</a> okuyun.

en: If you like the new features and enhancements, <a href="%s">giving a donation</a> towards the further support and development of TablePress is recommended. Thank you!
tr: Eğer yeni özellikleri ve geliştirmeleri beğendiyseniz, daha fazla TablePress desteği ve geliştirilmesine yönelik <a href="%s">bir bağış vermeniz</a> tavsiye edilmektedir. Teşekkürler!

en: The table was deleted successfully. | The tables were deleted successfully.
tr[0]: Tablo başarıyla silindi.
tr[1]: Tablolar başarıyla silindi.

en: The copied table has the table ID &#8220;%s&#8221;.
tr: Kopyalanan tablo, &#8220;%s&#8221; tablo ID kimliğine sahiptir.

en: Error: The table could not be copied.
tr: Hata: Tablo kopyalanamadı.

en: Error: You did not specify a valid table ID.
tr: Hata: Geçerli bir tablo ID kimliği belirtmediniz.

en: Error: This bulk action is invalid!
tr: Hata: Bu toplu işlem geçersizdir!

en: Error: You did not select any tables!
tr: Hata: Herhangi bir tablo seçmediniz!

en: Notice: Not all selected tables could be deleted!
tr: Uyarı: Seçili tabloların tümü silinmiş olmayabilir!

en: Notice: Not all selected tables could be copied!
tr: Uyarı: Seçili tabloların tümü kopyalanmış olmayabilir!

en: The tables were imported successfully.
tr: Tablolar başarıyla içe aktarıldı.

en: The tables were imported successfully from WP-Table Reloaded.
tr: Tablolar WP-Table Reloaded üzerinden başarıyla içe aktarıldı.

en: Tables
tr: Tablolar

en: This is a list of your tables.
tr: Bu, tablolarınızın bir listesi.

en: Click the corresponding links within the list to edit, copy, delete, or preview a table.
tr: Bir tabloyu düzenlemek, kopyalamak, silmek veya önizlemek için liste içindeki ilgili bağlantılara tıklayınız.

en: Each table has a unique ID that needs to be adjusted in that Shortcode.
tr: Her tablo, bu Kısa kod içinde ayarlanması gereken benzersiz bir ID kimliğine sahiptir.

en: Author
tr: Yazar

en: Last Modified By
tr: Son Değiştiren

en: Edit &#8220;%s&#8221;
tr: &#8220;%s&#8221; Düzenle

en: Show Shortcode
tr: Kısa kodu Göster

en: Copy &#8220;%s&#8221;
tr: &#8220;%s&#8221; Kopyala

en: Copy
tr: Kopyala

en: Export &#8220;%s&#8221;
tr: &#8220;%s&#8221; Dışa Aktar

[ctx: row action]
en: Export
tr: Dışa Aktar

en: Delete &#8220;%s&#8221;
tr: &#8220;%s&#8221; Sil

en: Show a preview of &#8220;%s&#8221;
tr: &#8220;%s&#8221; için bir önizleme göster

[ctx: bulk action]
en: Copy
tr: Kopyala

[ctx: bulk action]
en: Export
tr: Dışa Aktar

[ctx: bulk action]
en: Delete
tr: Sil

en: Bulk Actions
tr: Toplu İşlemler

en: Apply
tr: Uygula

en: You should <a href="%s">add</a> a table to get started!
tr: Başlamak için bir tablo <a href="%s">eklemeniz</a> gerekir!

en: You should <a href="%s">import</a> a table to get started!
tr: Başlamak için bir tablo <a href="%s">içe aktarmanız</a> gerekir!

en: Do you really want to uninstall TablePress and delete ALL data?
tr: Gerçekten TablePress'i kaldırmak ve TÜM verileri silmek istiyor musunuz?

en: Are you really sure?
tr: Gerçekten emin misiniz?

en: Options saved successfully.
tr: Seçenekler başarıyla kaydedildi.

en: Options saved successfully, but &#8220;Custom CSS&#8221; was not saved to file.
tr: Seçenekler başarıyla kaydedildi fakat &#8220;Kişisel CSS&#8221; dosyaya kaydedilmedi.

en: Error: Options could not be saved.
tr: Hata: Seçenekler kaydedilemedi.

en: The WP-Table Reloaded &#8220;Custom CSS&#8221; was imported successfully.
tr: The WP-Table Reloaded &#8220;Kişisel CSS&#8221; kodu başarıyla içe aktarıldı.

en: Frontend Options
tr: Önyüz Seçenekleri

en: User Options
tr: Kullanıcı Seçenekleri

en: TablePress has several options which affect the plugin&#8217;s behavior in different areas.
tr: TablePress, eklentinin davranışını etkileyen farklı alanlarda çeşitli seçeneklere sahiptir.

en: Frontend Options influence the styling of tables in pages, posts, or text widgets, by defining which CSS code shall be loaded.
tr: Önyüz Seçenekleri hangi CSS kodunun yükleneceğini tanımlayarak sayfalar, yazılar veya metin bileşenindeki tabloların tasarımına etki eder.

en: In the User Options, every TablePress user can choose the position of the plugin in his WordPress admin menu, and his desired plugin language.
tr: Kullanıcı Seçeneklerinde, her TablePress kullanıcısı kendi WordPress yönetici menüsünden eklentinin konumunu ve istediği eklenti dilini seçebilir.

en: Custom CSS
tr: Kişisel CSS

en: Load these &#8220;Custom CSS&#8221; commands to influence the table styling:
tr: Tablo tasarımına etki etmesi için bu &#8220;Kişisel CSS&#8221; komutlarını yükle:

en: &#8220;Custom CSS&#8221; (<a href="%s">Cascading Style Sheets</a>) can be used to change the styling or layout of a table.
tr: &#8220;Kişisel CSS&#8221; (<a href="%s">Cascading Style Sheets</a>), bir tablonun tasarımını veya düzenini değiştirmek için kullanılabilir.

en: You can get styling examples from the <a href="%s">FAQ</a>.
tr: <a href="%s">SSS</a> sayfasından tasarım örneklerini elde edebilirsiniz.

en: Information on available CSS selectors can be found in the <a href="%s">documentation</a>.
tr: Mevcut CSS seçicilerine ilişkin bilgiler, <a href="%s">belgeler</a> sayfasında bulunabilir.

en: Please note that invalid CSS code will be stripped, if it can not be corrected automatically.
tr: Eğer otomatik olarak düzeltilemez ise, geçersiz CSS kodunun bozuk olacağını unutmayın.

en: Top-Level (top)
tr: Üst Seviye (en üstte)

en: Top-Level (middle)
tr: Üst Seviye (ortada)

en: Top-Level (bottom)
tr: Üst Seviye (en altta)

en: Admin menu entry
tr: Yönetici menüsü konumu

en: TablePress shall be shown in this section of my admin menu: %s
tr: TablePress, yönetici menümün bu bölümünde gösterilmelidir: %s

en: WordPress Default (currently %s)
tr: WordPress Varsayılanı (şu anda %s)

en: Plugin Language
tr: Eklenti Dili

en: I want to use TablePress in this language: %s
tr: TablePress'i bu dilde kullanmak istiyorum: %s

en: Uninstalling <strong>will permanently delete</strong> all TablePress tables and options from the database.
tr: Kaldırılması ile tüm TablePress tablo ve seçenekleri veritabanından <strong>kalıcı olarak silinecektir</strong>.

en: It is recommended that you create a backup of the tables (by exporting the tables in the JSON format), in case you later change your mind.
tr: Daha sonra fikrinizi değiştirmeniz durumunda, tabloların bir yedeğini oluşturmanız (tabloları JSON formatında dışa aktararak) tavsiye edilir.

en: You will manually need to remove the plugin&#8217;s files from the plugin folder afterwards.
tr: Daha sonra, eklenti klasöründen eklenti dosyalarını el ile kaldırmanız gerekecektir.

en: Be very careful with this and only click the button if you know what you are doing!
tr: Burada çok dikkatli olun ve sadece ne yaptığınızı biliyorsanız alttaki butona tıklayın!

en: Attention: Further action is required to save the changes to your &#8220;Custom CSS&#8221;!
tr: Dikkat: &#8220;Kişisel CSS&#8221; kodunuza değişiklikleri kaydetmek için ayrıca işlem yapmanız gerekmektedir!

en: Due to the configuration of your server, TablePress was not able to automatically save your &#8220;Custom CSS&#8221; to a file.
tr: Sunucunuzun yapılandırması nedeniyle, TablePress &#8220;Kişisel CSS&#8221; kodunuzu otomatik olarak bir dosyaya kaydedemedi.

en: To try again with the same method that you use for updating plugins or themes, please fill out the &#8220;%s&#8221; form below.
tr: Eklenti ya da temaları güncellemek için kullandığınız aynı yöntem ile tekrar denemek için, aşağıdaki &#8220;%s&#8221; formunu doldurun.

en: Connection Information
tr: Bağlantı Bilgileri

en: Proceed without saving a file
tr: Bir dosyaya kaydetmeden ilerle

en: To proceed without trying to save the &#8220;Custom CSS&#8221; to a file, click the button below.
tr: &#8220;Kişisel CSS&#8221; kodunuzu bir dosyaya kaydetmeye çalışmadan devam etmek için, aşağıdaki butona tıklayın.

en: Your &#8220;Custom CSS&#8221; will then be loaded inline.
tr: &#8220;Kişisel CSS&#8221; kodunuz daha sonra satır içi yüklenecektir.

en: Proceed without saving &#8220;Custom CSS&#8221; to a file
tr: &#8220;Kişisel CSS&#8221; kodunu bir dosyaya kaydetmeden devam et

en: Because of CSS styling in your theme, the table might look different on your page!
tr: Temanızın içinde CSS şekillendirme yüzünden, tablo sayfanızın üzerinde farklı görünebilir!

en: The features of the DataTables JavaScript library are also not available or visible in this preview!
tr: DataTables JavaScript kütüphane özellikleri de bu önizlemede mevcut ya da görünür değildir!

note: Description of the plugin/theme
en: TablePress enables you to create and manage tables in your posts and pages, without having to write HTML code, and it adds valuable functions for your visitors.
tr: TablePress, HTML kodu yazmak zorunda kalmadan, yazılarınız ve sayfalarınızda tablolar oluşturmanızı ve yönetmenizi sağlar ve ziyaretçileriniz için değerli işlevler ekler.
