Twenty Eleven - en to tr translation catalogue (124 entries)

en: <a href="%1$s" rel="bookmark"><time class="entry-date" datetime="%2$s">%3$s</time></a><span class="by-author"> <span class="sep"> by </span> <span class="author vcard"><a class="url fn n" href="%4$s" title="%5$s" rel="author">%6$s</a></span></span>
tr: <a href="%1$s" rel="bookmark"><time class="entry-date" datetime="%2$s">%3$s</time></a><span class="by-author"> <span class="sep"> </span> <span class="author vcard"><a class="url fn n" href="%4$s" title="%5$s" rel="author">%6$s</a></span></span>

en: <span class="sep">Posted on </span><a href="%1$s" title="%2$s" rel="bookmark"><time class="entry-date" datetime="%3$s">%4$s</time></a><span class="by-author"> <span class="sep"> by </span> <span class="author vcard"><a class="url fn n" href="%5$s" title="%6$s" rel="author">%7$s</a></span></span>
tr: <span class="sep">Yayın tarihi </span><a href="%1$s" title="%2$s" rel="bookmark"><time class="entry-date" datetime="%3$s">%4$s</time></a><span class="by-author"> <span class="sep"> </span> <span class="author vcard"><a class="url fn n" href="%5$s" title="%6$s" rel="author">%7$s</a></span></span>

en: Showcase Template
tr: Vitrin şablonu

en: Sidebar Template
tr: Yan sütun şablonu

en: <span class="meta-prep meta-prep-entry-date">Published </span> <span class="entry-date"><abbr class="published" title="%1$s">%2$s</abbr></span> at <a href="%3$s" title="Link to full-size image">%4$s &times; %5$s</a> in <a href="%6$s" title="Return to %7$s" rel="gallery">%8$s</a>
tr: <span class="meta-prep meta-prep-entry-date">Yayınlanma tarihi</span> <span class="entry-date"><abbr class="published" title="%1$s">%2$s</abbr></span> <a href="%3$s" title="Tam boyutlu görsele bağlantı">%4$s &times; %5$s</a> <a href="%6$s" title="%7$s e geri dön" rel="gallery">%8$s</a>

en: Overview
tr: Genel görünüm

en: This entry was posted by <a href="%6$s">%5$s</a>. Bookmark the <a href="%3$s" title="Permalink to %4$s" rel="bookmark">permalink</a>.
tr: Bu girdi <a href="%6$s">%5$s</a> tarafından gönderilmiş. Yer imlerinize <a href="%3$s" title="%4$s için kalıcı bağlantı" rel="bookmark">ekleyin</a>.

en: Reply <span>&darr;</span>
tr: Yanıtla <span>&darr;</span>

en: Next <span class="meta-nav">&rarr;</span>
tr: Sonraki <span class="meta-nav">&rarr;</span>

en: <span class="meta-nav">&larr;</span> Previous
tr: <span class="meta-nav">&larr;</span> Önceki

en: Reply
tr: Yanıt

en: Image navigation
tr: Görsel dolaşım

en: %1$s at %2$s
tr: %1$s tarihinde, saat %2$s

en: %1$s on %2$s <span class="says">said:</span>
tr: %2$s için %1$s <span class="says">der ki</span>

en: Apologies, but no results were found for the requested archive. Perhaps searching will help find a related post.
tr: Üzgünüz, istekte bulunulan arşiv için sonuç dönmedi. Belki arama yaparak ilişkili bir yazıya ulaşabilirsiniz.

en: Default Layout
tr: Varsayılan düzen

en: <a href="http://codex.wordpress.org/Appearance_Theme_Options_Screen" target="_blank">Documentation on Theme Options</a>
tr: <a href="http://codex.wordpress.org/Appearance_Theme_Options_Screen" target="_blank">Tema seçenekleri belgesi</a>

en: <a href="http://wordpress.org/support/" target="_blank">Support Forums</a>
tr: <a href="http://wordpress.org/support/" target="_blank">Destek forumları</a>

en: For more information:
tr: Daha fazla bilgi:

en: Remember to click "Save Changes" to save any changes you have made to the theme options.
tr: Tema ayarlarında yaptığınız değişikliklerin kaydedilmesi için "Değişiklikleri kaydet" tuşuna basmayı unutmayın.

en: Skip to primary content
tr: Birincil içeriğe geç

en: Skip to secondary content
tr: İkincil içeriğe geç

en: One-column, no sidebar
tr: Tek kolon, yan sütun yok

en: Some themes provide customization options that are grouped together on a Theme Options screen. If you change themes, options may change or disappear, as they are theme-specific. Your current theme, Twenty Eleven, provides the following Theme Options:
tr: Bazı temalar bir tema seçenekleri ekranında özelleştirme seçeneklerini grupluyorlar. Eğer temanızı değiştirirseniz, seçenekler temaya özel olduklarından değişebilir ya da yok olabilir, Mevcut temanız, Twenty Eleven, aşağıdaki tema seçeneklerini sunuyor:

en: <strong>Color Scheme</strong>: You can choose a color palette of "Light" (light background with dark text) or "Dark" (dark background with light text) for your site.
tr: <strong>Renk şeması</strong>: Siteniz için açık (açık arka plan ve koyu yazı) renk paleti ya da koyu (koyu arka plan ve açık yazı) renk paleti seçeneklerinden birini seçebilirsiniz.

en: <strong>Link Color</strong>: You can choose the color used for text links on your site. You can enter the HTML color or hex code, or you can choose visually by clicking the "Select a Color" button to pick from a color wheel.
tr: <strong>Bağlantı rengi</strong>: Sitenizde kullanılacak bağlantıların rengini seçebilirsiniz. İsterseniz HTML rengi seçebilir, isterseniz hex kodu girebilirsiniz, ya da "Bir renk seçin" tuşuna basarak renk çarkından bir renk seçebilirsiniz.

en: <strong>Default Layout</strong>: You can choose if you want your site&#8217;s default layout to have a sidebar on the left, the right, or not at all.
tr: <strong>Varsayılan Düzen</strong>: Tercihinize göre sitenizin varsayılan düzeninde sağda bir sütun, ya da solda bir sütun ya da hiç sütun kullanmamayı seçebilirsiniz.

en: <span class="%1$s">Posted in</span> %2$s
tr: %2$s <span class="%1$s">kategorisine gönderildi</span>

en: <span class="%1$s">Tagged</span> %2$s
tr: %2$s <span class="%1$s">ile etiketlendi</span>

en: Semantic Personal Publishing Platform
tr: Anlamlı kişisel yayınlama platformu

en: Proudly powered by %s
tr: %s gururla sunar

en: Status
tr: Durum

en: Quote
tr: Alıntı

en: Gallery
tr: Galeri

en: Link
tr: Bağlantı

en: Image
tr: Görsel

en: Aside
tr: Özet

en: The 2011 theme for WordPress is sophisticated, lightweight, and adaptable. Make it yours with a custom menu, header image, and background -- then go further with available theme options for light or dark color scheme, custom link colors, and three layout choices. Twenty Eleven comes equipped with a Showcase page template that transforms your front page into a showcase to show off your best content, widget support galore (sidebar, three footer areas, and a Showcase page widget area), and a custom "Ephemera" widget to display your Aside, Link, Quote, or Status posts. Included are styles for print and for the admin editor, support for featured images (as custom header images on posts and pages and as large images on featured "sticky" posts), and special styles for six different post formats.
tr: WordPress için 2011 teması sofistike, hafif ve uyumlu bir temadır. Özel menü, başlık görseli ve arka planı değiştirip özelleştirebilir ve tema seçeneklerinden açık ya da koyu düzenlerden birini seçebilir, bağlantı rengine karar verebilir, üç düzenden birini seçebilirsiniz. Twenty Eleven teması özel bir gösteri sayfası şablonuyla beraber gelmektedir. Bu şablon ana sayfanızı en iyi içeriğinizi gösterecek şekilde düzenlemenize olanak sağlar. Bileşen desteği (yan sütun, üç alt alan ve gösteri sayfası bileşen alanı) ve "Ephemera" bileşeni ile özet, bağlantı, alıntı ya da durum yazılarınızı gösterebilirsiniz. Yazıcı çıktısı için stil desteği ve yönetim ekranları için öne çıkarılmış görsel desteği (yazı ve sayfalar için özelleştirilmiş başlık görselleri ve "yapışkan" yazılar için görseller) ve altı farklı yazı tipi için özel stiller içerir.

en: Featured
tr: Öne çıkarılmış

en: Daily Archives: %s
tr: Günlük arşivler: %s

en: Link Color
tr: Bağlantı rengi

en: Monthly Archives: %s
tr: Aylık arşivler: %s

en: Layout
tr: Yerleşim düzeni

en: Use this widget to list your recent Aside, Status, Quote, and Link posts
tr: Bu bileşeni kullanarak özet, durum, alıntı ve bağlantı yazılarınızı listeleyin

en: Select a Color
tr: Bir renk seçin

en: Default color: %s
tr: Varsayılan renk: %s

en: Yearly Archives: %s
tr: Yıllık arşivler: %s

en: Hanoi Plant
tr: Hanoi bitkisi

en: Content on right
tr: İçerik sağda

en: Content on left
tr: İçerik solda

en: Dark
tr: Koyu

en: Light
tr: Açık

en: %s Theme Options
tr: %s Tema seçenekleri

en: Theme Options
tr: Tema seçenekleri

en: Color Scheme
tr: Renk şeması

en: Lanterns
tr: Fenerler

en: Willow
tr: Söğüt

en: Chessboard
tr: Satranç tahtası

en: Pine Cone
tr: Çam kozalağı

en: Wheel
tr: Çark

en: Featuring: %s
tr: Öne çıkarılmış: %s

en: Shore
tr: Sahil

en: Trolley
tr: Karavan

en: 1 <span class="reply">comment &rarr;</span>
tr: 1 <span class="reply">yorum &rarr;</span>

en: About %s
tr: %s hakkında

en: 0 <span class="reply">comments &rarr;</span>
tr: 0 <span class="reply">yorum &rarr;</span>

en: Ephemera
tr: Kısa ömürlü

en: the WordPress team
tr: WordPress ekibi

en: Newer Comments &rarr;
tr: Yeni yorumlar &arr;

en: &larr; Older Comments
tr: &arr; Eski yorumlar

en: This post is password protected. Enter the password to view any comments.
tr: Bu yazı parola korumalı. Yorumları görmek için parola girin.

en: Comments are closed.
tr: Yoruma kapalı.

en: Permalink to %s
tr: %s için kalıcı bağlantı

en: Title:
tr: Başlık:

en: Blog Archives
tr: Blog arşivi

en: This is somewhat embarrassing, isn&rsquo;t it?
tr: Biraz utanç verici, değil mi?

en: Category Archives: %s
tr: Kategori arşivi: %s

en: Comment navigation
tr: Yorum dolaşımı

en: One thought on &ldquo;%2$s&rdquo; | %1$s thoughts on &ldquo;%2$s&rdquo;
tr[0]: &ldquo;%2$s&rdquo; üzerine %1$s düşünce
tr[1]: &ldquo;%2$s&rdquo; üzerine %1$s düşünce

en: Sorry, but nothing matched your search criteria. Please try again with some different keywords.
tr: Üzgünüm, arama kriterlerinizle örtüşen sonuç bulunamadı. Farklı anahtar kelimelerle tekrar deneyin.

en: Twenty Eleven Ephemera
tr: Twenty Eleven

en: Tag Archives: %s
tr: Etiket arşivi: %s

en: Author Archives: %s
tr: Yazar arşivleri: %s

en: Search Results for: %s
tr: Arama sonuçları: %s

en: Nothing Found
tr: Bulunamadı

en: Search
tr: Ara

en: Featured Post
tr: Öne çıkarılmış yazı

en: Recent Posts
tr: Güncel yazılar

en: Archives
tr: Arşiv

en: Most Used Categories
tr: En sık kullanılan kategoriler

en: Try looking in the monthly archives. %1$s
tr: Aylık arşivlere bakmayı deneyin. %1$s

en: It seems we can&rsquo;t find what you&rsquo;re looking for. Perhaps searching, or one of the links below, can help.
tr: Görünen o ki, aradığınız her ne ise bulamıyoruz. Belki aşağıdaki bir ya da daha çok bağlantıda arama yapabilirsiniz.

en: Number of posts to show:
tr: Gösterilecek yazı sayısı:

en: % <span class="reply">comments &rarr;</span>
tr: % <span class="reply">yorumlar &rarr;</span>

en: Continue reading <span class="meta-nav">&rarr;</span>
tr: Okumaya devam et <span class="meta-nav">&rarr;</span>

en: Pages:
tr: Sayfalar

en: View all posts by %s
tr: %s tarafından yazılmış tüm yazılara göz at

en: <b>%</b> Replies
tr: <b>%</b> Yanıt

en: <b>1</b> Reply
tr: <b>1</b> Yanıt

en: Edit
tr: Düzenle

en: This entry was posted in %1$s by <a href="%6$s">%5$s</a>. Bookmark the <a href="%3$s" title="Permalink to %4$s" rel="bookmark">permalink</a>.
tr: Bu yazı %1$s kategorisine <a href="%6$s">%5$s</a> tarafından yazılmıştır. <a href="%3$s" title="%4$s için kalıcı bağlantı" rel="bookmark">yer imlerinize ekleyin</a>.

en: This entry was posted in %1$s and tagged %2$s by <a href="%6$s">%5$s</a>. Bookmark the <a href="%3$s" title="Permalink to %4$s" rel="bookmark">permalink</a>.
tr: Bu yazı %1$s kategorisine, %2$s etiketleri ile <a href="%6$s">%5$s</a> tarafından yazılmıştır. <a href="%3$s" title="%4$s için kalıcı bağlantı" rel="bookmark">yer imlerinize ekleyin</a>.

en: Leave a reply
tr: Bir yanıt bırakın

en: This entry was posted in %1$s. Bookmark the <a href="%3$s" title="Permalink to %4$s" rel="bookmark">permalink</a>.
tr: Bu yazı %1$s kategorisine gönderilmiş. <a href="%3$s" title="%4$s için kalıcı bağlantı" rel="bookmark">Kalıcı bağlantıyı</a> yer imlerinize ekleyin.

en: This gallery contains <a %1$s>%2$s photo</a>. | This gallery contains <a %1$s>%2$s photos</a>.
tr[0]: Bu galeri <a %1$s>%2$s fotoğraf</a> içeriyor.
tr[1]: Bu galeri <a %1$s>%2$s fotoğraf</a> içeriyor.

en: Next &rarr;
tr: Sonraki &arr;

en: &larr; Previous
tr: &larr; Önceki

en: Main menu
tr: Ana menü

en: Page %s
tr: Sayfa %s

en: Pingback:
tr: Geri izleme:

en: Your comment is awaiting moderation.
tr: Yorumunuz onay bekliyor

en: Newer posts <span class="meta-nav">&rarr;</span>
tr: Yeni yazılar <span class="meta-nav">&rarr;</span>

en: <span class="meta-nav">&larr;</span> Older posts
tr: <span class="meta-nav">&larr;</span> Eski yazılar

en: Post navigation
tr: Yazı dolaşımı

en: Footer Area Three
tr: Alt alan üç

en: Footer Area Two
tr: Alt alan iki

en: An optional widget area for your site footer
tr: Yandaki alt alan için isteğe bağlı bileşen

en: Footer Area One
tr: Alt alan bir

en: The sidebar for the optional Showcase Template
tr: İsteğe bağlı gösteri şablonu için yan sütun

en: Showcase Sidebar
tr: Gösteri yan sütunu

en: Main Sidebar
tr: Birincil yan sütun

en: Primary Menu
tr: Birincil menü

en: View all posts by %s <span class="meta-nav">&rarr;</span>
tr: %s tarafından yazılan yazılar <span class="meta-nav">&rarr;</span>

en: This entry was posted in %1$s and tagged %2$s. Bookmark the <a href="%3$s" title="Permalink to %4$s" rel="bookmark">permalink</a>.
tr: Bu yazı %1$s kategorisine gönderilmiş ve %2$s ile etiketlenmiş. <a href="%3$s" title="%4$s için kalıcı bağlantı" rel="bookmark">Kalıcı bağlantıyı</a> yer imlerinize ekleyin.
